Od mala se každé dítě začne usmívat. Začnou mu růst zoubky a když začnou, tak je to většinou stresové období pro rodiče, protože děti mívají i teploty a hodně brečí. Až jim narostou všechny dětské zoubky, tak jim nějakou dobu vydrží. V předškolním věku jim zase začnou padat a začnou růst dospělácké. Jak o ty dětské, tak o ty dospělácké je potřeba se starat. Pravidelné a zásadní je hlavně čištění. Takové čištění musí být prováděno správně a pravidelně. dámský úsměvV některých případech je dobré, když Váš zubař naučí Vaše dítě správnému čištění. Pokud toto nedělá zubař, tak se můžete obrátit na obor dentální hygieny, kde při Vaší návštěvě Vám vše ukážou a popíšou, jak se to dělá správně. Je ve Vašem zájmu, se naučit si správně vyčistit chrup. V pozdějších letech s tím totiž nemusíte mít moc starostí a ušetříte velkou část financí třeba na dovolenou nebo na nové auto. Všechno ale záleží na tom, jak se o Váš úsměv budete starat.
Mezi další hlavní opatření je správná strava. Pokud denně budete jíst velké množství cukru a jiných nezdravých pochutin, tak Vaše tělo nebude mít odkud přijímat vitamíny, které jsou také důležité pro zdravý a krásný úsměv. Na barvě Vaší skloviny se podepíše kouření, časté pití kávy a černého čaje.dětské zoubky
Není na škodu používat i ústní vodu na osvěžení Vašeho dechu a vypláchnutí úst od bakterií.
Pravidelné a správné čištění plus výživná strava Vám nezaručí srovnaný chrup jak z reklamy na zubní pastu. Někteří lidé, a hlavně děti nosí rovnátka. Mohou být sundavací nebo fixní. Častější jsou spíše fixní, které rychleji a lépe srovnají vše, co je potřeba. Existují i rovnátka pro dospělé, nejsou určené jen pro děti. Může se totiž stát, že Vám narostou osmičky a tím pádem se ostatní zuby nějak posunou, aby udělali místo pro ty nové. Pokud byste si pak přáli srovnat to, co se zkřivilo, tak musíte navštívit ortodoncii.