Dekorace domácnosti, může být pestrá. Dneska už není moderní, trend našich babiček, kde měli stěnu plnou servisů, někteří měli ve velké obývací stěně i tři druhy servisu nádobí. Dnes už je moderní co nejmenší stěnu a pokud to jde tak žádnou a mít obývací pokoj doplněný jen komodami.  Kam si dají jen málo suvenýrů a dekorací, dekorace jsou rozšířeny spíše v podobě obrazů a květin. Porcelánové figurky, jsou už na ústupu, lidé už si jimi domácnost tolik neozdobují, protože hospodyňky vědí, že je to takzvaný lapač prachu.
Světlo, osvětlení v domácnosti
Dnes se dává přednost, spíše zarámovaným fotografiím, třeba s rodinné dovolené, nebo z nějaké rodinné oslavy. Ale nemusí se vždy jednat jen o fotky a různé obrazy, i ve formě světel se dá hezky vyzdobit domácnost. Třeba je hodně moderní, udělat podhledy a zabudovat tam pěkná bodová světla, v dnešní době je tento druh velmi rozmanitý a velmi často používaný. Je to jednak ekonomicky méně nákladné a vypadají krásně, díky vzhledu. Dále můžeme použít třeba stolní lampičky, které máme na krásných stolcích, nebo klasické stojací lampy, kterých máme v dnešní době spousty druhů, třeba chromované, dřevěné různě barevné a jiné.

Dekorace, krásný bytV kombinaci s nábytkem, vypadají velmi dobře. Třeba, když máme sedačku s chromovanými nohami, tak se k tomu samozřejmě hodí i lampa, která je z větší části chromovaná, bez látkového stínítka, to by asi nevypadalo dobře. A zase naopak, třeba do světle laděného pokoje, se hodí právě lampa s látkovým stínítkem. V dnešní době máme velké možnosti, jak na dekoraci domácnosti, tak i vybavení domácnosti, je to díky tomu, že dnes máme spoustu obchodů, kde si můžeme vybrat, dle svého výběru a svého vkusu. Dnešní obchody s nábytkem a dekoracemi má široké spektrum zboží, kde si vybere jak skromný člověk, tak i člověk náročnějšího vkusu, výběr je i většinou cenově dostupný všem.