Jak správně vybrat schneider zásuvky?

Stavba nebo rekonstrukce domu či bytu rozhodně není jednoduchá záležitost. Je potřeba vše dobře připravit a naplánovat. A jednou z oněch věcí, na které si musíme dát pozor, je správný výběr elektrické schneider zásuvky. Proč je to tak důležité?

Správný výběr zásuvek nám může ušetřit v budoucnu spoustu starostí, a často i peněz. Je tedy dobré vše předem řádně promyslet. K tomu, abyste i v budoucnu byli s výběrem zásuvek spokojeni, poslouží následující tipy.
ilustrace zásuvky a kabelu
V první řadě je třeba vzít v úvahu, že v dnešní době se nedělají už jen klasické bílé zásuvky (i když ty jsou stále nejčastěji k vidění). Dnes můžete mít elektrické zástrčky všech možných tvarů a barev. Někdy může být obtížné se v té nabídce zorientovat.

Nejprve je tedy třeba uvážit, jaký typ bude vhodný právě pro nás. V první řadě je potřeba se zamyslet, do jaké místnosti zásuvka půjde. Bude to obývák? Ložnice? Kuchyně? Nebo snad koupelna? Poté bychom měli vzít v úvahu, v jakém stylu máme náš byt či dům zařízený.

Lidé s moderním bydlením plným kovu a lesku nejspíše nebudou sahat po zásuvce se vzorem dřeva nebo ornamentálním tvarem. Na druhou stranu lidé bydlící ve starším domě by si neměli vybírat zásuvku s vysokým kovovým leskem.

Tím bychom vyřešili problém celkového vzhledu. Je tu však ještě jedna palčivá otázka: kolik přesně zástrček by tam mělo být? Jedna? Dvě? Nebo dokonce tři? To je poměrně důležitý, avšak přehlížený problém. Koneckonců pokud vyberete špatně, budete muset nakonec situaci řešit prodlužovacím kabelem, což není vždy ideální.
člověk zapojující kabel do zásuvky

Počet zásuvek by měl být odvislý od počtu zařízení, která budou najednou zapojena. V obývacím pokoji to typicky bývá televize, DVD přehrávač, případně počítač. Pokud si zatím nejste jisti, je lepší vzít raději zásuvku vícečetnou. Ušetříte si tak v budoucnu starosti.

Na druhou stranu, pokud už předem víte, že zásuvka bude využívána pouze občasně, potom stačí jedna zástrčka, zvláště pokud bude umístěna na dobře viditelném místě, nebo pokud je potřeba ušetřit co nejvíce prostoru.

Pokud se rozhodneme pro vícečetnou zásuvku, je potřeba také popřemýšlet nad tím, zda budeme chtít vertikální nebo horizontální. Vertikální bývají oblíbenější, ovšem ani horizontální není třeba zatracovat. V případě, že u zásuvek máte například psací stůl, se horizontální rozhodně vyplatí.

A jak vyberete vy? Jak vidíte, není zrovna snadné vybrat to nejlepší. Věřte však, že pořádné zamyšlení a plánování v rané fázi vám ušetří spoustu starostí a nejspíše i peněz později. A to za to stojí, ne?

About the Author

You may also like these