Většina z nás má venkovní domácí bazén, který není krytý, a proto do něj často padají různé nečistoty z okolního prostředí. Mít doma vlastní bazén je rozhodně velice příjemné, protože nemusíte nikam cestovat a platit vstupné či se s ostatními prát o místo na pláži u nějakého volného vodního zdroje jako jsou jezera a nádrže, jenomže to má i své nevýhody, například, že vodu v bazénu musíme udržovat čistou a že nám do něj padají různé nečistoty.

mokrá osoba

Jak tomu zamezit?

Jistě jste už slyšeli o krycí plachtě na bazén. Ta má za úkol alespoň částečně zamezit nečistotám, aby padaly rovnou dovnitř do vody. Jedná se o velice důmyslný systém, který byl vyvinut již před mnoha lety a napadne zkrátka logicky každého z nás. Něčím bazén přikrýt je základní typická věc, kterou oceníte možná až posléze, když do vody nebudete muset přidávat tolik chemie, abyste ji dokázali důkladně vyčistit. Voda zůstane čistější a vy můžete být klidnější.

vodní vlnky

Krycí plachtu stačí přetáhnout přes bazén kdykoliv, když potřebujete. V létě má tu schopnost, že vám aspoň minimálně bude přenášet teplo ze slunečního záření do vody. Její typickou vlastností však zůstává fakt, že zamezuje nečistotám, aby se dostávaly dovnitř. Používá se ve dne ale i v noci, kdy často po okolí létají různé pyly, prachy, částečky listů a stromů.

Všechny tyto a mnohé další velké nečistoty, zachytí právě folie, která bude ležet na hladině vašeho bazénu. Díky tomu nebudete muset ráno nebo další den před koupáním hodiny chodit kolem dokola a síťkou vytahovat trávy, spadaný hmyz, prachy a nashromážděný pyl či zbytky a úlomky rostlin.

vodní zábava

  • Krycí plachta na bazén brání slunci, aby pronikalo do vody. Díky tomu zabraňuje řasám v množení a v růstu.

Jednoduché, ale účinné

Tato jednoduchá metoda je sice základní, ale velice účinná, takže řešme věci snadno, rychle a především účinně, jak je tomu v tomto našem případě.