Autokosmetika

Používání vhodné autokosmetiky vede nejen k atraktivnímu vzhledu vozidla, ale také k jeho ochraně před vlivy počasí a stárnutí. Je ale velké množství druhů. Jak a čím se dá správně automobil opečovávat?

Základním vybavením jsou čističe různých typů: na okna, brzdy, čalounění či kůži, klimatizaci… Pomáhají udržovat čistotu v interiéru i exteriéru a navíc zajistí dobré fungování.

Odstraňovače se používají na neobvyklé nečistoty, jako jsou asfalt, pryskyřice, silikon či hmyz. V interiéru navíc dokážou odstranit mastnoty a další skvrny, čímž také vedou ke svěžejšímu vzduchu. Je možné je použít také k odstranění škrábanců a rzi.
mytí auta

Šampony jsou vhodné k ošetřování exteriéru, jemuž kromě vyčištění poskytují také ochranu před nepříznivým počasí.  V nabídce jsou také druhy s voskem pro zvýšení celkového efektu. Používají se na karoserii, skla i disky kol.

Leštěnky dodávají laku lesk, odolnost vůči UV záření a schopnost odpuzovat dešťovou vodu. Kromě karoserie lze pořídit i leštěnky na pneumatiky. Koupit je lze v tubě, rozprašovači či klasickém lahvovém balení.

Vosky pomáhají udržovat vzhled vozu. Odstraní drobné škrábance a zpevní porušené části laku.

Přípravky pro ochranu a renovace vozidla slouží k obnově zašlé krásy auta. Dokážou oživit vzhled laku, karoserie a světlometů. Také chrání před korozí. Jsou zde i přípravky pomáhající proti zamlžování skel.

Leštičky zajišťují čistotu a lesk laku, který zároveň retušují a ošetřují. Jsou snadné na obsluhu díky praktickým úchytům.
auto v myčce

Kromě jednotlivých typů je třeba používat také příslušenství k nim. Sem patří houbičky, hadříky, utěrky z mikrovlákna, kartáče a další aplikátory usnadňující celkovou péči o automobil.

Pravidelná péče zaručuje nejen dlouhodobé zachování nového vzhledu automobilu, ale také ochranu. Péče o brzdy pak prodlužuje jejich životnost a odstraňuje z nich nečistoty. Také plastové části vozu si zaslouží pravidelnou údržbu. Lze na ně použít spreje, šampony, vlhčené ubrousky a mnohé další přípravky.


About the Author

You may also like these