Co mám dělat s tou paletou?


Někdy se stane, že si objednáme objemný materiál, zboží či dokonce větší produkt, který vyžaduje přepravu na paletě, aby byla zaručena jeho bezpečnost. Jak při manipulaci, tak při samotné dopravě. Je také zcela jisté, že pokud je hmotnost vyšší, než mají klasické spotřebiče, tak právě přepravní paleta je ideální díky speciálním otvorům pro vysokozdvižný nebo paletový vozík. Jenomže má to jeden háček. Pokud to není převoz do ciziny, tak to nebude vyžadovat tak přísné normy jako jsou dané pro čtyřstrannou paletu, která je známá jako euro paleta. Přesto ne každému se hodí a navíc je svým způsobem zpoplatněná. Což také není nic divného. Dopravce nebo firma musí tyto prvky zakoupit a rozhodně není ekonomické, je zdarma rozdávat.

paleta

Možností je ovšem hned několik, jak s ní naložit:

  • Vytvořit z ní nějaký dekorativní prvek, jelikož se jedná o kvalitní dřevo, jen bude chtít upravit podle fantazie a také toho, jakou funkci má naplňovat.
  • Podarovat souseda, kterému by se hodila, případně s někým udělat směnný obchod.
  • Odevzdat ji do sběrného dvora, což zrovna není nejlepší volba, ačkoliv není problém ji uskutečnit.
  • Odvézt ji do výkupního střediska, kde se běžně dělá výkup palet a většinou ho zajišťují takové společnosti, které je zároveň vyrábějí.

výkup palet

Vrácení palet je ideální možností

Vzhledem k tomu, že by nám palety například nějak překážely a ležely ladem, tak výkup je ideální. Paleta se dá použít několikrát a tak poslouží někomu dalšímu a my navíc získáme zpět nějakou finanční částku. Firmy tak vykupují různé podklady a boxy, ale má to také svoje podmínky, na které je třeba se informovat. Nicméně mohou být i poškozené, jelikož výrobce si je dokáže snadno opravit, pokud je to možné. Důležité je, aby dřevo bylo zdravé a to bez plísní, hniloby nebo dřevokazných hub. Barva není tak rozhodující. Některé jsou světlé, jiné tmavé. Rozlišuje se tím pouze délka používání, a čím tmavší, tím jsou starší.

About the Author

You may also like these