Jak na dekoraci bytu

Patřím k těm, co rádi zdobí svůj dům a zahradu. Taky mě to stojí spoustu peněz, tak se musím často s nákupem dekorací krotit. Proto mám moc ráda svátky, hlavně Vánoce a Velikonoce. Každý rok na Vánoce můj domek svítí spousty světýlky a má okna vypadají jako z pohádky. Všude nalepené sněhové vločky a sněhuláci. Nikdo z rodiny to tak nemá jako já, akorát syn je pokaždé z ozdob nadšený. Taky Velikonoce ráda prožívám. Ráda vyfukuji a zdobím vajíčka a peču beránka, i když ho doma nikdo nejí. Je to tradice a na mém stole být prostě musí.

Bytový design má mnoho podob

Co se týká dalších dekorací, tak mě to vždycky lákalo. Líbí se mi například bytový design v Praze, kde je spousta nápadů. Mám taky moc ráda abstraktní věci, ale ráda to i měním. U mě nevydrží nic moc dlouho. Nebaví mě mít doma rok třeba jednu výzdobu nebo delší dobu jen jednu dekoraci. A abych šetřila životní prostředí, nepotřebné dekorace a další věci ráda daruji. Ty, co mám ráda nebo mám k věci citovou vazbu, tak schovám a vytáhnu na světlo zase za rok.

Mojí největší vášní jsou květiny. Mám jich doma více než dost a nejvíce mě uchvátily palmy. Mám doma dva cykasy, které jsem si vypěstovala sama z pecky. Dále mám doma banánovník a hodně pyšná jsem na monsteru, která mě již přerostla a byla mou první rostlinou u mě doma. Taky bych doma nesnesla obyčejný nudný květináč. Všechny mé květináče, a že jich je, jsou dokonale sladěné. Moje nejoblíbenější jsou stále vysoké květináče, které krásu rostlin ještě více umocní. Navíc u květin je výhoda, že krásně čistí vzduch. Doporučuji pro tento účel lopatkovec, který je perfektní čističkou vzduchu, a navíc působí velmi dekorativně.

Designové schodiště s patinou

Dále jako skvělý design domu jsou svíčky. Další věc, kterou zbožňuji a mám jich doma nespočet. Podmínku u nich mám, že musí vonět, jinak to postrádá smysl. Ráda je taky kupuji jako dárky, protože si je dotyčný může nechat jako dekoraci nebo ji prostě využije a zapálí. Já bych večer bez svíčky snad nepřežila. Není večer, abych si večer vonnou svíčku nezapálila. Koho baví design, tak se může podívat na náš web. A jako poslední radu bych chtěla napsat, že opravdu skvělou dekorací jsou polštáře na sedačce, když ladí se závěsem.

About the Author

You may also like these