Kolik stojí zvířecí láska?

Domácí zvířátka patří dnes k neodmyslitelným členům rodiny. Avšak málokde se dočtete, kolik Vás vlastně bude stát vstupní investice, než se u vás mazlíček zabydlí. Nejčastěji se v domácnostech setkáme se psy, kočkami, malými hlodavci, ptáky a malými plazy.
Nebudeme hovořit o cenách jednotlivých zvířat, jelikož by to vydalo na další samostatný článek s ohledem na různorodost nabízených ras, druhů a podruhů. Zaměříme se spíše na pořízení základních chovatelských potřeb, které je nutné před nákupem pořídit.
kočka a pták.jpg
Psi a kočky
U těchto savců budou prvotní náklady velmi obdobné. Pes i kočka pokud jsou chovány v domácnosti, potřebují svou vlastní odpočinkovou zónu tedy pelíšek, dále pak misky na vodu a potravu, hřeben na vyčesávání srsti a pár hraček, v případě psa pak i obojek, vodítko a košík. Celková cena se bude dle náročnosti „páníčka“ pohybovat mezi 800 – 7000,-Kč, protože jenom u pelíšku můžeme volit od 400,- až k 4000,-.
světlá myš.jpg
Malí hlodavci
Zde musíme brát v úvahu také prostor, kam umístíme klec a poté volíme samotnou velikost ubikace. Stejně jako u psů či koček budeme potřebovat misky na potravu a vodu, dále pak stélku, hračky či zábavní prvky příp. i nějaký úkryt pro hlodavce. Investice v tomto případě činí něco mezi 500,- až 3000,- Kč. Opět velmi záleží na velikosti hlodavce. V případě křečka bude kompletně vybavená klec v mnohem nižší cenové relaci, než pro zakrslého králíčka už je z důvodu potřebné velikosti.

Ptáci
Malý druh ptáka jako např. andulka není z pohledu vstupních pořizovacích nákladů až tak náročný, stačí mu klec, pítko, miska na potravu a můžeme se těšit z jeho spokojeného ptačího života. Cenová relace u opeřence se pohybuje okolo 500,- Kč. Pokud však sáhneme např. po papouškovi, připravme si až 10 tis. na voliéru.
pes v pelechu.jpg
Plazi
Nejvíce nákladní mohou být právě plazi. Vždy potřebují kvalitní terárium, spousty světel např. na výhřev, podestýlku, často mnoho doplňků výživy, úkryty apod. Kompletní terária se dají sehnat již od 2500,-, ale opět velmi záleží na druhu plaza. Berte proto při pořízení na zřetel kolik bude celková velikost dospělého jedince a podle toho pořizujte adekvátní velikosti terárií.

About the Author

You may also like these

No Related Post