Pes

Mezi asi nejznámějšího domácího mazlíčka patří pes, nejlepší přítel člověka. Nejvíce na výběru psa závisí, jak velký prostor mu můžeme poskytnout. Jestli žijeme v bytě, tak je o dost složitější si pořídit velkého psa. Druhým parametrem pro výběr psa je do jakého prostředí ho umístíme. Jestli máme děti, jiné mazlíčku nebo dost času na mazlení, od toho se odvíjí výběr plemene. Další věcí je, se zamyslet za jakým účelem si ho pořizujeme, jen jako mazla nebo jako výstavní plemeno od čeho se poté odvíjí i cena. A asi jako poslední ovlivnění naše ho výběr je, kolik péče náš pes bude vyžadovat. Některé psy je za potřebí po každé procházce koupat, vyčesává a chodit s nimi pravidelně k holiči.
dítě s králíčkem
Pes dokáže, ale skvěle zaujmout místo přítele a je to neustály společník, s kterým můžete jít skoro kamkoliv. Se správným tréninkem a dostatečné pozornosti to bude hlídač i parťák na výlety.
Kočka
Když nejsme tolik aktivní lidé, kterým se nechce několikrát denně venčit psa, tak si volíme jako spolubydlící kočku. Kočka může být venku, ale i doma, když ji trošku naučíme slušnému chování. Kočky nepotřebují nijak zvláštní pozornost. Ale ne vždy budou dělat, co po nich budete chtít. Je možné si kočku naučit na pár povelům, ale když se jí zrovna nebude chtít, tak asi máte smůlu.
Králík nebo morče
Je to malé, milé chlupaté zvířátko, které je zbožňováno dětmi a když se naše ratolesti vyřádí, tak ho odneseme zpátky do klece. Králiček i morčátko můžeme mít v kleci nebo mu zařídit menší výběh a by se nenudil. Jsou to tichá zvířátka, ale když se jim něco zrovna nelíbí, tak to umějí dát najevo. Morčata třeba pískají.
Křeček
Je to drobný tvor, který se úplně nehodí k malým dětem. Je to totiž drobné stvoření, které by dítě mohlo omylem umáčknout. Je důležité mít pro křečka dostatečně velkou klec s kolečkem a dostatkem věcí, kterýma by si mohl prolézat, jinak nám budek v noci dělat rámus. Také je velmi vynalézavý. Spousta křečků po pár dnech zjistí, jak utéct z klece a šmejdí nám po bytě. Proto je dobré dvířka něčím zajistit. Ale pro nenáročného chovatele ideální domácí zvířátko.
Papoušek
To už je trochu něco jiného. Jestli si chceme koupit papouška, tak se musíme zamyslet, kterého vybereme, protože spousta z nich potřebuje mnoho pozornosti nebo dokonce nedokáží žít sami, jako třeba andulky. A proto také potřebují do své klícky zvonečky a zrcátka.
pár s psem
Prasátko
 V dnešní době se mini prasátka stávají čím dál tím oblíbenějšími společníky. Jsou přítulné a dají se vycvičit. Svým chovem od psa se moc neliší. Potřebují jen pestřejší stravu. Dokonce je celkem snadno pořídíte a za slušný peníz.
Plazi
Plazi už jsou trošku náročnější pro chov. Potřebují často speciální vyhřívané terárium, které třeba u chameleonů nebo gekonů musí být vybaveno exotickými rostlinami. Želvy suchozemské třeba k příkladu potřebují dostatek výživy, vody a tepla, aby byli zachované dobré podmínky a nenastaly zdravotní problémy s krunýřem. A želvy vodní potřebují čistou filtrovanou vodu s dostatečným množstvím předmětů, které budou vyčnívat nad hladinu.
 

About the Author

You may also like these