Ruční práce jako hobby

O Češích se ne nadarmo říká, že mají zlaté ruce. Jsme zkrátka národ kutilů. Mnoho z vás využívá volný čas k výrobě nejrůznějších výrobků. Každý se věnuje tomu, co ho baví a co mu jde od ruky.

Více šikovní jedinci mohou vyrábět keramické výrobky. Vytvořit můžete úplně jednoduché výtvory, od drobných nástěnných dekorací až po talíře nebo hrnečky radost budete mít stejně z každého vlastnoručně vyrobeného kousku. Vámi vytvořený výrobek potěší určitě i jako dárek.
hrnčířský kruh

Mnoho žen se zabývá pletením nebo háčkováním. Povedeným výrobkům jen těžko mohou konkurovat ty kupované. Háčkovaná nebo pletená halenka se stane ozdobou vašeho šatníku. Šikovné ruce vyrobí nápadité kabelky a jiné módní doplňky třeba i pro domácí mazlíčky. Na speciálních internetových stránkách si můžete prohlédnout obrovské množství ručních výrobků, které můžete i zakoupit.
malovaná vejce

Vyrábět hezké věci můžete i z korálků, nebo z fimo modelovací hmoty. Je hitem posledních několika roků a vyrobit z ní můžete, na co si vzpomenete včetně nevšedních šperků – náušnic, náramků, řetízků a podobně. Nejste omezeni ani výběrem barev, v nabídce najdete mnoho zajímavých odstínů. Kromě toho se s modelovací hmotou velmi pěkně pracuje a tak můžete zapojit do kreativního tvoření vaše děti. Jistě se rádi touto činností zabaví.

Zastánci přírodních materiálů se rozhodnou nejspíše pracovat s kukuřičným šustím, sušenými květy a jinými přírodnímu materiály. Vyrobený věnec nebo kytice ze sušených květů váš interiér skvěle ozdobí.
nitě, jehly, knoflíky

Proutí bude také vhodným materiálem pro šikovné ruce. Dekorativní proutěný doplněk, třeba věnec si můžete vyrobit pro každé roční období. Stačí, když ho dozdobíte vhodnými doplňky. Vyrobený věnec na vchodových dveřích bude těšit nejen vás, ale i kolemjdoucí.

Každý máme možnost najít si to své správné hobby, podle naší povahy a ručních dovedností.

About the Author

You may also like these