Výhody bungalovů

Byli jste někdy ubytováni v přímořském letovisku v domě typu bungalovu? Pak si možná vybavíte jisté výhody, které toto řešení nabízí. Ti z vás, kteří o bungalovu uvažují v podobě rodinného domu pro celoroční bydlení, by mohli z některých z těchto předností čerpat.

dům v Chorvatsku

Bezbariérový přístup – v první řadě je možno velmi snadno domy typu bungalovu upravit jako bezbariérové. Toto je výhodné nejen pro osoby upoutané na invalidní vozík, ale i pro hůře pohyblivé seniory nebo pro rodiny s malými dětmi. Výhodné je to i pro každého, kdo utrpí např. úraz dolní končetiny, která je fixovaná v sádře.

Rychlý vstup na zahradu – je-li dům postaven na místě s krásným výhledem na vycházející slunce, budete to mít snazší s jeho přivítáním, pokud si ráno přivstanete. Výhodné je to zejména tam, kde je k dispozici přilehlá terasa, připravíte si k snídani šálek teplého čaje a s ním můžete vyjít pohodlně na terasu a pozorovat ten nádherný přírodní úkaz. Rychlý vstup do venkovního prostoru se hodí i při mnoha dalších příležitostech, jako jsou zahradní párty a návštěvy příbuzných, kteří s vámi rádi posedí venku za domem.

dům bungalov

Snazší úklid – nízkopodlažní domy se také snáze uklízí, odpadá práce při mytí a úklidu schodiště a namáhavější běhání po schodech nahoru a dolů. Vše se odehrává v jedné rovině, takže se vám bude lépe odvíjet i elektrická přívodní šňůra od vysavače nebo čisticího stroje.

Úrazy na schodech – schody se také stávají místem nebezpečných úrazů, jako jsou podvrtnuté kotníky, natažené kolenní vazy, vnitřní krvácení nebo zlomeniny. Bungalov je bezpečnější zejména pro těhotné maminky a malé děti, pro něž mohou být pády ze schodů i tragické. A schází-li vám schodiště v domě např. pro trénink a posilování dolních končetin, jistě najdete v blízkém okolí objekt, kde se dá po schodech běhat sem a tam, jako jsou např. školy, divadla, úřady apod.

About the Author

You may also like these