Bez elektřiny by to rozhodně nešlo

Kde se právě nacházíte? V práci? Dobře, rozhlédněte se kolem sebe, ať už pracujete v kanceláři, nebo jako dělník ve výrobní hale. Co by se stalo v okamžiku, kdy by přestala jít elektřina? Pravděpodobně by se Vaše počítače vypnuly, stroje se zastavili, možná by v hale nastalo pološero až tma, to podle směny. A co dál? Vedení by vydalo rozhodnutí, o odchodu z práce, jenže ouha, čip na příchod a odchod nefunguje také, elektronické zámky zůstávají zavřeny, vrata na elektrické otvírání Vás uzavřeli do pasti jako myš… Podařilo se Vám dostat ven. Ale co to?
eco elektřina
Doprava kolabuje, na křižovatkách se hromadí nervózní řidiči troubící jako o závod, několik aut je v sobě, přechody pro chodce také neukazují nic. Vaše elektrické hodinky se právě vybyli a přestávají ukazovat čas. Po celém městě je velký zmatek a nervozita. S námahou se Vám podaří dostat se domů, jenže jste si zapomněli klíče v práci. Zvonek, abyste zazvonili na manželku, bez elektřiny nejde, elektrické rolety jsou stažené… Po chvíli bušení Vám paní domu otvírá a diví se, proč jste doma tak brzy. Řeknete jí tedy tu katastrofu, co se stala v práci i ve městě. Paní Vás nepotěší sdělením, že ani doma nejde elektřina. A co to pro Vás znamená? Doma je zima, protože topení netopí, tma, protože nelze rozsvítit, obsah ledničky i mrazáku začíná povolovat a tvořit před spotřebičem kaluž vody. Chcete si tedy uvařit kávu a v klidu si jí vypít. A zase ta elektřina. Elektrický sporák nefunguje a rychlovarná konvice také ne. Mezi tím, než si toto uvědomíte a čekáte, až začne voda vřít, se bez úspěchu snažíte zapnout rádio či televizi, jako vždy, když přijdete domů. Také nic. V přístrojích je ticho a tma.
distribuce elektřiny
Venku už se stmívá a vy splašeně hledáte alespoň nějakou svíčku, abyste si trochu posvítili. Ale co osud nechtěl, nalézáte posledních pár dortových svíček, navíc napůl uhořelých. Po jejich chvilkovém plápolání se celý svět okolo halí do úplné tmy. Ano, je to tak, již neumíme žít bez elektřiny.

About the Author

You may also like these

No Related Post