Dublin – město piva a historie

Dublin je hlavním městem Irska již od roku 1922. Žije zde 553 tisíc obyvatel, kteří si zdejší život velmi pochvalují. Město je totiž zapsáno na seznamu top 10 míst, kde se v Evropě žije nejlépe, konkrétně se umístilo na deváté příčce. Samotné centrum města obklopuje rozsáhlá aglomerace, která je nazývána oblast Velkého Dublinu (Greater Dublin Area). Podnebí v oblasti je přímořské, proto se ani v létě nemusíte bát úmorných veder.
irský dům
Maximální teploty se i v červenci pohybují okolo 22°C.
A co dělá tuto metropoli tak zajímavým a příjemným místem? První odpovědí bude nejspíše příroda. Nejen, že o zeleň na ulicích není nouze, ale součástí samotného městského centra je světově oceňovaný Phoenix park o rozloze přes sedm kilometrů čtverečních. Park kromě lesíků a luk zdobí Wellingtonův památník, 62 m vysoký obelisk, a pevnost Magazine. Pokud do parku zavítáte ve vhodnou denní dobu, můžete narazit na stáda volně se pasoucích daňků.
Z Phoenix parku je to jen kousek do přilehlé Dublinské zoo, která patří k nejhezčím zoologickým zahradám Evropy, a stará se o více než 700 zvířat.
Odtud můžeme zamířit do nepříliš vzdáleného centra města, které se pyšní mnoha muzei a historickými památkami. Z nejznámějších můžeme jmenovat Dublinský hrad, Trinity College a její proslulou knihovnu, vězení Kilmainham Gaol, a množství katedrál. Pokud chcete objevovat irskou kulturu, zaskočte si na jedno do vyhlášeného Temple baru, kde hrává živá irská hudba.
knihovna v Dublinu
Kromě množství hospůdek a barů má přívlastek „město piva“ ještě jedno opodstatnění. Nachází se tu výrobna známého piva Guiness, stejně jako muzeum dokumentující historii tohoto piva. Při návštěvě muzea dostanete k dispozici nejen průvodce, ale i pivo k ochutnání v ceně. A pokud chcete alkoholické vzdělání ještě rozšířit, najdete ve městě i Jameson distillery, palírnu irské whiskey.

About the Author

You may also like these

No Related Post