Dětský pokoj

S pozitivním těhotenským testem začíná plánování. Nespěchejte, na všechno máte dostatek času. Přemýšlejte, koukejte na internetu, obejděte obchody, ať nenakoupíte zbytečnosti, které vás budou mrzet finančně, tak o ně budete neustále zakopávat.
chlapec s jídlem
Prvotní je zjištění, jak si stojíte, co se týče prostoru. Pokud žijete s partnerem v malém bytě, moc toho nevymyslíte, ale nemusíte mít vrásky na čele. Na rovinu si řekněme, že začátku miminko svůj vlastní pokoj nepotřebuje. Stejně převážnou dobu bude s vámi.   
            Základním kouskem do výbavy, by měla být postýlka. Na trhu je široký výběr. Některé mají šuplata, kde můžete uschovat další nutné vybavení. Pozor ale dejte, abyste měli prostor na jejich otevření, jinak vám budou akorát pro zlost. Postýlka je převážně první rok v ložnici u matky (rodičů), proto měřte a zvolte variantu s kolečky, pro snadnou manipulaci.
            Další nezbytností je přebalovací pult. Zde buďte obezřetní. Zvažte, kde budete dítě přebalovat, nejde jen o to, kdy ve dne, ale i v noci. Potřebujete na to klid a dostatečný prostor. Na trhu jsou k mání přebalovací podložky, které umístíte na komodu, kterou můžete využít na ošacení, tak profesionální výrobky, které jsou do detailu vychytané. Jistota je, že ale budete potřebovat dostatek prostoru na všelijaké kosmetické přípravky, pleny atd. a po ruce musí být koš. Za mě je ideální varianta komoda s podložkou, neboť po čase zjistíte, že přebalování prcka metr nad zemí, když sebou šije, je nebezpečné. Podložkou schováte a máte kus nábytku, který bude mít využití v dětském pokojíku.
dětský pokojík
Jste-li u zařizování samostatného dětského pokoje volte světlé barvy. Pokud možno neutrální, jestliže plánujete, že v budoucnu dostane do pokojíku spolubydlící. Nepřeplácejte prostor. Na začátku toho opravdu není příliš zapotřebí. Snažte se, aby prostor působil útulně a vzdušně. Nejvíce času bude trávit na zemi, zvolte proto příjemnou krytinu, snadnou na údržbu a počítejte s tím, že škodám neuniknete. Proto nemá cenu se rozčilovat a utrácet horentní částky, když budete mít obavy, že by se mohlo vybavení poškodit. Sami jste byli dětmi, tak víte, co dokážou.

About the Author

You may also like these