Jak si vylepšit byt a finančně se u toho nezruinovat

Celková renovace bytu Vás může finančně poznamenat i na několik příštích let. Co když Vám však poradí pár tipů a triků, které dokáží změnit interiér k nepoznání a přitom je můžete realizovat třeba teď, když nemáte zrovna peněz nazbyt?
dekorace do bytu.jpg
·         Škatulata, hejbejte se
Myšlenka je to jednoduchá – přestěhujte ve Vašem bytě nábytek. Možná byste se divili, jak taková maličkost dokáže změnit Váš pohled na byt. Z psychologického hlediska totiž pouhé přemístění nábytku na jiné místo ve vašem mozku vytvoří pocit, že už nevnímáte tu samou místnost, na kterou jste předtím byli zvyklý. Zkuste se zamyslet i nad větším zásahem – například nad záměnou pokojů. Pokud Vám to dispozice bytu dovolí, tak proč nezkusit mít pracovnu místo obývacího pokoje a naopak? Je však nutné se zamyslet, jestli takovéto změny nepřinesou i zásahy, na které byste již sami nestačili – například pokud budete potřebovat změnit elektrické rozvody, nepouštějte se do práce na vlastní pěst a raději si pozvěte odborníka.
·         Bytové doplňky dokáží divy
Pokud máte přestěhováno a stejně cítíte, že by to přece jenom ještě chtělo něco pozměnit, zkuste se zamyslet nad novými bytovými doplňky. Tapety, výmalba a bytový textil přinesou Vašemu interiéru zcela nový nádech. A přitom je možné je pořídit za nevelký peníz –  pro domácí kutily či vyznavače ručních prací je možné dokonce nakoupit pouze materiál a zbytek vyrobit dle vlastního vkusu. Pokud se na větší zásahy sami necítíte, zkuste něco jednoduššího – například polepit komodu samolepící tapetou či zkuste oživit staré dlaždičky v koupelně pomocí barev na bázi alkydové pryskyřice.
nářadí muže.jpg
·         Domácí botanická zahrada
Skvělý dopad na Váš interiér mají domácí rostliny, které můžete pěstovat v květináčích či nějakým jiným neotřelým způsobem – například v miniskleníku, který je hitem posledních let. S příchodem nových květin do interiéru získáte nejen estetickou změnu, ale také kladné dopady na Vaše zdraví. Rostliny totiž kromě vytváření kyslíku také výborně pohlcují prach a udržují přirozenou vlhkost vzduchu.

About the Author

You may also like these

No Related Post