Móda

Nejvýznamnější světoví návrháři

 Samotné slovo Móda pochází z latinského slova Modus: pravidlo, předpis. Za kolébku módy jsou považovány Francie a Itálie. Z těchto dvou států pocházejí nejlepší návrháři světa a vznik jejich módních značek.

 Mezi nejznámější francouzské návrháře se řadí Christian Dior, Jean Paul Gaultier, Coco Chanel nebo třeba Yves Saint Laurent.

eiffel-tower-gcbdf28088_640

 Módní styl Christiana Diora je známý svou ženskou elegancí. Kromě oblečení pro ženy, vyrábí značka Christian Dior i pánskou módu, kosmetiku a parfémy. Prvním parfémem této značky se stala Miss Dior. 

 Poměrně extravagantním návrhářem je Jean Paul Gaultier. Známý je svou módní kolekcí sukní pro muže. Navrhuje filmové a divadelní kostýmy. Pro Madonnu navrhl korzet na její nejúspěšnější turné. Jako první zkombinoval lehké dívčí šifonové šaty s motorkářskou bundou. Jean Paul Gaultier má i svou kolekci parfémů.

 Coco Chanel se nejvíce proslavila u žen svou kolekcí volných šatů bez korzetu, sportovním oblečením a pohodlným kostýmem „Chanel“. Kromě luxusních klobouků, navrhovala náhrdelníky a dodnes nejoblíbenější parfém Chanel No.5. 

pearls-gfc5d0c3a2_640

 Yves Saint Laurent se po smrti Christiana Diora, u kterého pracoval, stal návrhářem jeho značky. Později si vytvořil svou vlastní módní značku YSL. Přidával prvky mužského módního stylu do oblečení pro ženy. Vytvořil kalhotový kostým pro ženy. Jeho první parfém dostal název „Y“. 

 Nejznámější italští návrháři jsou třeba Gianni Versace, Guccio Gucci, Giorgio Armani a Miuccia Prada. 

 Módní styl Gianniho Versace je znám svou barevností. Módní značka Versace má jako své logo hlavu Medúzy. Ta bývá často používaná jako potisk na látkách oblečení, které Gianni navrhl. Versace je oblíbená módní značka slavných hvězd. Mezi obdivovatele Versace patří Sharon Stone, Elizabeth Taylor či Bruce Springsteen. 

 Módní značka Gucci je známá především výrobou obuvi a kožených kabelek. I parfémy značky Gucci jsou stále velmi žádané.

 Giorgio Armani je velký ekolog, proto používá přírodní materiály. Navrhuje téměř kompletní outfit dámského, pánského i dětského oblečení. Jeho elegantní obleky a obuv si oblíbili třeba Leonardo DiCaprio a Luke Evans. 

 Miuccia Prada svou módní značku zdědila po svém otci. Kromě oblečení, navrhuje kabelky, obuv a doplňky. Do sortimentu značky Prada patří i parfémy a kosmetika. 

 Hlavními městy módy, které by měl navštívit každý módní obdivovatel, jsou Paříž, Milán, Londýn a New York.

1/5 - (1 vote)

About the Author

You may also like these