Kde sehnat půjčku, když vás banka odmítne?

Někdy zkrátka člověk potřebuje rychle sehnat peníze, a jediným řešením se jeví být půjčka. Můžete třeba nutně potřebovat koupit nový automobil, protože ten starý dojezdil, a vy musíte být mobilní. Jindy zase neodkladně spěchá oprava střechy, nebo se k vám blíží radost v podobě nového člena rodiny, kterému je potřeba zakoupit výbavičku, a zařídit pokoj. Když ale zažádáte v bance, zjistíte, že se to mnohdy vleče, až nakonec půjčku vlastně ani nedostanete, ačkoliv jste třeba spolehliví. Proč tomu tak je, a jak to řešit?

kalkulačka a propiska

Důvody, proč vám banka nechce poskytnout půjčku.

Důvodů, proč vám banka nebude chtít půjčit, může být vícero. Například vyhodnotí, že nemáte dostatečné příjmy. Banka totiž počítá pouze příjmy ze zaměstnání, a nedívá se na to, zda třeba někde pronajímáte byt, nebo občas zaskočíte na brigádu do kamarádovy hospody. Pokud tedy vyhodnotí, že nemáte dostatečné příjmy pro splácení půjčky, odmítne vás, a dál už se ani nemusíte snažit. Dalším důvodem může být záznam v registru dlužníků. Banku totiž nebude zajímat, že se jedná o starou záležitost, za kterou jste možná ani tak úplně nemohli. Uvidí záznam, a hotovo.

prázdná peněženka

Kde tedy sehnat půjčku?

Pro rychlé získání půjčky se pak můžete obrátit na nebankovní společnost. Chcete-li podobné podmínky, jako jsou třeba v bance, ale rychlé vyřízení půjčky, bez zbytečného zkoumání, můžete si zkusit zažádat o úvěr se zástavou nemovitosti, který nabízí například společnost Lightfinance. Nikdo nebude sáhodlouze zkoumat vaše příjmy, ani posuzovat vaše záznamy. Zaručíte se svojí nemovitostí, a po domluvě budete mít potřebné peníze rychle na svém bankovním účtu.

Co udělat?

Je to jednoduché. Postačí vyplnit krátký formulář, a počkat, než se vám někdo ozve. Nemusíte mít strach, dlouho to nepotrvá. O výšce splátek a úroků se pak domluvíte přímo se zástupci nebankovní společnosti, a veškeré podmínky budou upraveny tak, aby to vyhovovalo oběma stranám.

About the Author

You may also like these