Buďte in v tomto roce, aneb módní trendy 2022

Nová módní sezona již začala. V zimě se však zahalujeme do dlouhých teplých bund a kabátů, takže se stylisticky moc nevyřádíme. Počasí se začíná zlepšovat, sluníčko více svítí a hodnota na teploměru stoupá. Vrstvy se zmenšují a na povrch vylézají osobní styly. Již v loňském roce byly trendy naznačeny návrháři při přehlídkách. Co zařadit do šatníku v roce 2022?

Zpět na přelom století

Jak jsem již zmínila, módní trendy se stále vrací. Cirkulují období z minulosti ve smyčkách. Tento rok zaplesá srdce všem milovníkům milénia. Do trendů se vrací bokové kalhoty a minisukně. Nízké kalhoty v kombinaci s croptopem či tričkem s bláznivým dětským motivem je to, co právě letí. Nezkracují se pouze svršky, in se stala i minisukně. Tento kousek býval populární mezi muži, ženy ho však nekvitovali. Minisukni si může dovolit jen opravdu hrstka žen. Nenoste tyto dva zkrácené kousky dohromady. Minisukni doplňte například košilí. Budete působit business stylem.

bokovky

Rovnoběžnost všude

Předcházejícím sezonám vévodil jednobarevný vzhled. Kostky nejsou populární již delší dobu. Tento rok zazáříte s pruhy. Horizontální, vodorovné, šikmé, široké či úzké. Obyčejné či různobarevné. Nebojte se pruhy použít na každém kousku od triček, přes kalhoty šaty sukně až po odvážnější kousky jako svetry či teplákové soupravy.

Ve fialovomodrém nádechu

Každý rok se určuje barva roku. Pantone Colour Institute letos vytvořil nový odstín barvy. Jedná se o modrofialový odstín s názvem very peri. Je klasifikována jako modrý odstín s podtónem kombinace fialové a růžové. Je velice podobná populární lila barvě, se kterou se skvěle kombinuje. Mezi další ladící barvy patří zelená nebo žlutá. Tato barva se promítne nejen do mody ale také do bytového designu.

kostýmek

Kůže nejen pro motorkáře

Kůže jako materiál je populární téměř v každém módním období. Skvěle rozbíjí dokonalou romantičnost nebo navozuje rockový vzhled. Vegani mohou využít koženkovou verzi kousků. Pořiďte si klasiku v podobě křiváku. Kůži do šatníku dostanete také v podobě kalhot, pásku či kabelky. S koženými prvky bude mít váš outfit šmrnc.

About the Author

You may also like these