Když čištění odpadu v domácnosti nezabere běžnými chemikáliemi

Dokud v domácnosti všechno funguje po technické stránce, je nám hej. Stiskneme vypínač a rozsvítí se světlo, uvedeme do činnosti mixér, chladnička chladí a mrazí, pračka pere přesně podle programu, všechno klape a máme čas i chuť si třeba pustit nějaký pěkný film, vyslechnou muziku nebo si povídat s přáteli na návštěvě.

instalatér se zvonem v ruce

A stačí jen jediná neočekávaná událost, kdy se něco z toho pokazí, a hned máme další starosti, a přiznejme si, že jich není v životě zrovna málo. Třeba takový ucpaný odpad. Když se to stane v nejméně vhodné chvíli, kdy třeba chystáme svatební hostinu, máme pozvané hosty, je Štědrý den – tehdy je to opravdu mrzuté a pak rychle hledáme efektivní pomoc.

instalatér na toaletě

Poznamenejte si kontakt na havarijní službu

Instalatérské firmy drží havarijní pohotovost, týká se to všech situací ohledně vody, topení a plynu a samozřejmě i čištění odpadů. Pokud se vám nepodaří poradit si vlastními prostředky, a ucpávka se nachází třeba daleko ve stoupačce, a je nutné nasadit silnější techniku, pak se neváhejte obrátit na nonstop telefon. Instalatéři zasahují i o svátky a v noci.

Bytový odpad není odpadkový koš

Někteří lidé se domnívají, že mohou do odpadu vyhodit, co se jim zlíbí, že si to ty trubky „ nějak přeberou“. Tato naivní teorie již přivedla do problémů nejednu domácnost a tak bychom měli vědět, že odpady v bytě skutečně nejsou odpadkovým košem. Co tam nepatří?

Vata, tampony, dámské vložky a jiný papír, než toaletní. Odpad snadno ucpe papír kancelářský a někdy i více kuchyňských ubrousků.

Malé pevné předměty z kovu, z plastu nebo ze dřeva či kamene, jako jsou řetízky, náramky, náušnice, knoflíky atd. Dávejte opravdu pozor, aby se do odpadu nic takového nedostalo.

Odřezky zeleniny a kosti – dřevnatá zelenina, zejména kořenová, je v odpadu něco podobného, jako dřevěný špunt. Vydrží tam i několik týdnů a spolehlivě potrubí či armatury zablokuje. To samé se týká kostí, ty rovněž do odpadu nepatří.

About the Author

You may also like these