Mobilní celoročně obyvatelný dům snižuje náklady na bydlení

Podvozek a usazení mobilního domu byste měli s firmou projednat jako jednu z věcí technického rázu a stejně tak i způsob vytápění a další možnosti úspory nízkých nákladů. Víte o tom, že mobilní dřevostavby jsou nízkonákladové a mnohé z nich se mohou pochlubit certifikátem nízkoenergetických staveb B?

interiér mobilního domu

Výhodou mobilních domů je jejich komplexní montáž ve výrobní hale, kde jsou k tomu vhodné povětrnostní i technické podmínky – vše na jednom místě a tím pádem lze realizovat stavbu obydlí důkladněji a nejste také vázáni na nepřízeň počasí, takže lze pracovat souvisle a jednotlivé pracovní postupy mohou na sebe plynule navazovat.

Zmínili jsme se zde o vytápění, je to právě jedna z cest, jak dostát svým závazkům a pokusit se snížit náklady na živobytí na minimum. Sami jistě dobře víte, že ceny energií postupují spíše směrem vzhůru, a spolu s nimi i ceny potravin a některého spotřebního zboží, a tak se vyplatí alespoň zamyslet nad tím, jak ušetřit a zlepšit si zároveň kvalitu života úsporami takovými, co nejsou na úkor životní úrovně. Stále nejúspornější vytápění je krbem či krbovými kamny na dřevo a dřevitou odpadní hmotu, je to sice pracnější, ale ne až tak, že byste to nezvládli, když existují štípače dřeva, řetězové pily, případně si necháte dřevo zpracovat na jednotlivá polena.

zahrada u mobilního domu

Další formou úspor se mohou stát vlastní zdroj vody, nezávislý od vodovodního řadu, vlastní kontejner na čistý propan pro vaření a střešní fotovoltaika či solární panely pro ohřev vody. Možností, jak snížit náklady na provoz domu, je celá řada a je to rozhodně výhodnější řešení pro vlastní soběstačnost, nežli bydlení v městském bytě, a dokonce v nějakém pronájmu. Nechceme nikoho z vás odrazovat od nájemního bydlení, má to své určité klady, ale zamyslete se nad tím, že v mládí to sice umožňuje pružně měnit bydliště a stěhovat se třeba za prací, ale ve stáří vám nic nepatří a jste stále závislí na dobré vůli vašeho pronajímatele, nehledě na to, že velká část příjmu (např. důchodu) padne na nájemné.

About the Author

You may also like these