Ohřev vody solárními panely

Teplá voda

Potřebujeme ji třeba k osobní hygieně, takže běžné je v nemovitost ech určených k bydlení, ale také ve firmách, protože i zde máme třeba záchody či je zapotřebí k výrobnímu procesu. Jestliže nám do nemovitosti proudí pouze studená, tak už si její ohřev musíme zajistit sami. To, jakým způsobem ji ohřívat je už komplikovanější, protože za současné situace řada zdrojů zdražila, čehož si můžeme všimnout třeba u plynu a elektřiny.

oheň a voda

Takové plynové kondenzační kotle mají dobrou účinnost, ale jejich pořízení něco stojí a jak to bude s plynem do budoucna není jasné. U bojleru můžeme volit mezi průtokovým ohřívače a kotlem s nádobou, který udržuje jisté množství vody stále na určité teplotě. Záleží také na tom pro kolik lidí má být ohřívač určený. Při počítání je proto potřeba zahrnout pořizovací náklady, cenu za údržbu s případnými revizemi a provozní náklady. Pro každou nemovitost může být výhodnější jiné řešení. Samozřejmě na některé systémy jako je fotovoltaika se dá napojit elektrický ohřívač, takže vyrobenou elektřinu využijeme ještě více, ale zvětší se počáteční investice.

Sluneční paprsky

Jedná se o obnovitelný zdroj, což je pro naši planetu mnohem vhodnější, protože při jeho produkci se nevyrábí žádné emise, a navíc se nemusíme obávat, že by nám došel, protože jeho životnost se uvádí ještě v několika miliardách let. Funguje díky němu například fotovoltaika, přičemž tu si v dnešní dobře pořizuje řada lidí. My se však dnes budeme bavit především o solárních panelech. Ty neslouží k výrobě elektrické energie, ale k ohřevu vody.

z tepla na zimu

Na to, jaký výkon potřebujete a jestli se Vám vůbec tento systém vyplatí potřebujete zase propočet od odborníka. K fungování celého systému jsou nutné různé prvky jako je například tepelný výměník. Ten se nám stará o to, že teplo z vody pocházejí ze solárních panelů předává vodě v našem systému, takže v panelech může obíhat ta jedna a samá tekutina. Aby předání tepla proběhlo s co největší účinností, tak můžeme zakoupit například Tepelný výměník ELITE 40. Samozřejmě tento výrobce má v nabídce i jiné velkosti.

About the Author

You may also like these