Ohrožená zvířata

Ohrožených druhů zvířat v současném světě hrozně přibývá. Každý den zmizí z naší planety minimálně jeden zvířecí druh. V přírodě musí být vše v rovnováze. Jak se jednou poruší bude následovat dominový efekt. Protože v přírodě není nic navíc. Vše je propojené. A závisí tak jeden na druhém. Jak zmizí jeden živočišný druh následuje za ním automaticky i další. Je to jako začarovaný kruh, ale věřím že v rukou máme vše potřebné ke změně. Například v přírodě úplně vymřel Kůň Převalského a Tchoř černonohý. Úplně na pokraji vyhynutí u nás je Užovka, medvěd hnědý. A mezi ohrožené druhy kterých už moc nezbývá je Zmije obecná, sova pálená. Ve světe je situace ještě mnohem horší a kritičtější.

had

Nejen, že se zvířata loví pro výrobu kožešin. A také na rozprodávání po kusech. Ale také se chytají ve volné přírodě a prodávají se movitým klientům. Ano domorodí lidé to dělají z finančního nedostatku, ale nechápou že tím jen bohatí dál bohatnou a oni chudnou. A ještě k tomu ničí přírodu. Svůj domov. Nebo zvířatům odebírají jen ploutve nebo kly ze slonoviny. Nebo v některých zemích se slaví zabíjení. Což je nepochopitelné a nepřijatelné. Třeba v Dánsku se každoročně slaví svátek zabíjení velryb. A to jsou keporkakové králové oceánů. A takhle bojují doslova o svůj život. Jak je možné, že tak malý tvor jako je člověk dokáže zlikvidovat takového krále. Je to tak moc smutné a přitom se dají zachránit.

papoušek

Stačí jen změna myšlení a změna životního stylu. Kdy už si uvědomíme, že nejsme odděleni od přírody, že jsme její součástí. A nemůžeme utlačovat přírodu na úkor zisku. Ve světě už hrozí naprosté vymizení Sibiřskému tygru, Pandě velké, Horské gorile, Černému nosorožci. A také dalším jako je Sumaterský orangutan, Finská velryba, Asijský slon a Amurskému leopardovi. Někteří přední vědci dokonce tvrdí, že až 20 procent všech žijících zvířat na naší planetě by mohla vyhynout do roku 2028. Umíte si představit co vše to způsobí? Pojďme to zastavit. Společnými kroky, společným úsilím. Buďme zodpovědní za svoje chování. Ubíráme zvířatům jejich přirozený prostor. Lesy, deštné pralesy, stepi. To vše jim člověk ubírá kvůli výrobě, kvůli zisku. Znečištěním oceánů doslova mizí korálové útesy pod rukama. Musíme zaujmout stanoviska. Jinak budeme další na řadě my. 

About the Author

You may also like these