Teplota v ložnici má své parametry

To, že tělesná teplota při spánku klesá, není žádným tajemstvím. Zrovna tak, jako když je čistý a vyvětraný vzduch v místnosti s chladnějším klimatem, tak rychleji zabereme do říše snů, než když je v místnosti přetopeno. To dobře známe z letních měsíců, kdy se nám těžko usíná, ačkoliv jsme po celém dnu vyčerpaní. Stejné tak je to s vlhkostí nebo pro změnu se suchým vzduchem. Zkrátka musíme se naučit dobře hospodařit s klimatem a rozhodně sem neumisťovat ani květiny, které odpařují značné množství vody. Ještě je zde jedna důležitá věc pro zdravý spánek, která tentokrát nesouvisí až tak s teplotou, ale spíše s vybavením. Jak je vidět, zařídit si správně ložnici není zase až tak jednoduché, jak se na první pohled mohlo někomu zdát.ložnice v podkroví.jpg

Postel je velmi důležitou součástí ložnice

V první řadě bychom si měli ověřit kvalitu materiálu, z kterého bude postel vyrobena. I tato skutečnost může v mnohém ovlivnit kvalitu našeho spánku. Především bychom se měli soustředit na spoje, jelikož ty musí být kvalitní a pevné. Jakmile budou volné, tak mohou začít nepříjemně vrzat nebo rozpadat se a to zrovna není moc bezpečné. Postele se vyrábí z různých materiálů a tak každý si může zvolit takový, co mu bude nejbližší. Stranou nezůstávají ani manželské postele Nábytek-elegance, na které se lze plně spolehnout.

  • Postele z masivu – jedná se o nákladnější investici, avšak s touto verzí se nikdy nešlápne vedle. Kupujeme si stoprocentně přírodní materiál, a pokud zvolíme tvrdé dřevo, tak máme vystaráno i na celý život.
  • Kovové postele – vynikají pevností a musí se nechat, že i design je vysoce elegantní. Pro někoho může taková postel působit chladně a odtažitě, pro někoho to bude pro změnu ideální volba, zvláště pokud k tomu přizpůsobí další nábytek a doplňky.
  • Čalouněné verze – produkty v této verzi vypadají naprosto luxusně a ve většině případů mají vysokou matraci, pohodlný, vysoký posed.
  • Postele z lamina – v podstatě jsou to nejlevnější verze postelí, ale také nemají tak velkou životnost. Bohužel problémy po čase vznikají ve spojích, které se časem z lamina uvolňují a mohou se i vytrhnout.

moderní posvícená semišová postel.jpg
Výběr postele může být náročný, ale na druhou stranu se správnou volbou nás bude čekat zdravý a kvalitní spánek.

About the Author

You may also like these