Zcash mining je stále v začátku

Kryptoměna, která není ještě tak moc známá se dá poměrně snadněji vytěžit, než její starší sourozenci, proto je očekávaná s plnou náručí a zaručeným příjmem pro majitele. Její osud se vyvíjí během let, takže těžko na počátku stanovit, jak moc bude výkonná. To stejné je s miminkem, tak po narození těžko určíte, co z něho bude, zdali vědec, doktor nebo dělník. Stejně tak nelze stanovit délku životního běhu, který je u každého jinak stanovený. U některých kryptoměn ovšem víme přesně jejich počet a i rok, kdy se přestanou nové těžit do oběhu.
řetěz technologie.png

Narodil se Zerocoin

Tento název známe již od roku 2013. To byl prvopočátek zrodu. O rok později začali zakladatelé spolupracovat s kryptografy a miminko se začalo vyvíjet ve své anonymitě a získalo jméno Zerocash. Tím to nekončilo a další vývoj přinesl i nové jméno – Zcash. Oficiální spuštění nastalo až 28. října 2016 a tento název mu již zůstal.
zabezpečení kryptoměny.jpg
Proč vznikl a jak moc je šikovný?
Hlavní jeho úkol je používání speciálního kryptografického protokolu. Ten nás jako odesílatele a příjemce chrání a samozřejmě drží dohled i nad sumou, která může putovat na samotný konec světa. Tímto je naprosto anonymní. Výhodou je, že dokáže rozpoznat, zdali vůbec odesílatel tuto měnu má na účtu a může s ní disponovat, pak ji bez problému odešle. Zároveň má pod kontrolou, aby transakce se neprovedla vícekrát.
zlatá kryptoměna.jpg

Jeho popularita stoupá

Tak je pravdou, že patří mezi velmi populární měnu, stejně tak jako ethereum a také poměrně slušně vydělává. Nic méně jeho těžba je předem stanovena na konečnou cifru jako u bitcoinů – 21 miliónů, jen jeho těžební sláva by měla končit podstatně dříve a to okolo roku 2032. Vzhledem k tomu, že je vše na počátku, tak zcash mining se skutečně vyplatí. K těžbě není nutná drahá investice do extrémně výkonných minerů. Postačí stejně jako v případě těžby etherea, monera, dashe a dalších digitálních měn, kvalitní sestava z grafických karet. Pokud si nevíte rady, je lepší si o měně něco zjistit nebo se obrátit na odborníky, kteří se kryptoměnami zabývají. Pravdou je, že tato virtuální měna zaznamenala se svojí kvalitou velký úspěch, možná i díky tomu, že má o úroveň lepší zabezpečení, než samotný Bitcoin.

About the Author

You may also like these