Betonové ploty v Praze montují specializované firmy

Potřebujete rychle vyřešit vlastní soukromí na vašem pozemku a vybrali jste si oplocení z betonových prefabrikovaných panelů? Má to své výhody ve srovnání s kamennou či cihlovou zídkou, nemusíte kopat základy pro betonový věnec po celé délce pozemku, pouze zabetonujete sloupky v cca dvoumetrových roztečích a mezi ně budete vkládat panely do drážek, což už nevyžaduje žádnou speciální přípravu terénu, pouze zarovnání do roviny, případně obsyp nebo částečné zapuštění panelu do země.

kamenná zeď

Kdo bude práci provádět

Ještě před zakoupením stavebního materiálu se musíte rozhodnout, komu výstavbu a montáž svěřit, a za jakých podmínek se to bude provádět:

Zahrada ve svahu – práce na rovném terénu je legrace ve srovnání s prudkým svahem, kde se počítá každý stupeň sklonu, a kde rozhoduje i délka parcely. Oplocení svahu je vždy náročný proces srovnatelný se sportovním výkonem, velké potíže mohou nastat v rozbahněném a špatně přístupném místě, náročný je svah nejen směrem „do kopce“, ale i pracovní činnosti prováděné v opačném sledu. Zvažte proto pro takovou akci alespoň konzultaci s odborníky, kteří mají k dispozici potřebnou techniku a hlavně zkušenosti.

omítka na zdi

Problematické podloží – neznáte-li přesně do detailu geologické podmínky na vaší zahradě, můžete při hloubení otvorů narazit na tvrdý jíl, žulový a čedičový masiv, pískovcovou skálu, nebo naopak na rozměklou a nestabilní výsypku či zeminu s pískem, která nebude dostatečně pevně držet sloupky ve svislé poloze. Někdy je třeba vybudovat drenáž a vyhloubit otvory pro sloupky hlubší a o větším průměru. Amatéři a kutilové tak mohou rázem mít plnou hlavu starostí.

Hmotnost desek – bez potřebné mechanizace tu můžete snadno přijít k úrazu, budou vám docházet síly hlavně tehdy, budete-li zvedat desky ve dvou lidech do výšky půl druhého metru. Řada firem nabízí kromě prodeje komponentů betonového plotu Praha i odborné sestavení se zárukou na práci.

About the Author

You may also like these