Zábavné koníčky pro ženy všech věkových skupin

Ať už ve svém volném čase děláte cokoliv, posilujete tím své duševní i fyzické zdraví. Umět vyvážit, v tomto bláznivém a rychlém světě, pracovní svět, přátelé, rodinu a ještě mít zálibu nedokáže každý, ale ten kdo to zvládne, bude odměněn dobrým pocitem ze sebe sama.

Koníček, který je jenom váš je skvělý také z toho důvodu, že si alespoň jednou týdne najdete čas na sebe sama a na svoje myšlenky. Je útěkem z každodenní rutiny, shonu a monotónnosti. Získáte nový okruh přátel a aktivitu, kterou si zamilujete. Co může být lepšího?
Bojová umění

Bojová umění

Bojová umění učí člověka celkové koncentraci, flexibilitě a trpělivosti. Jedná se i o kolektivní záležitost. Bez parťáka tyto sporty dělat nelze. Nabízí tedy perfektní příležitost pro socializaci. Zkuste karate, judo nebo aikido. Procvičíte nejen tělo, ale i ducha. Do bojových sportů, ač se to nemusí na první pohled zdát, patří i jóga. Jóga je již hojně rozšířená, malé oddíly můžete najít i na vesnicích. Zpravidla i do pokročilé třídy může přijít i úplný začátečník a pomalu začít pilovat své dovednosti. Nezanedbatelným aspektem těchto sportů je fakt, že oblečení, ve kterém se cvičí, je neuvěřitelně pohodlné.

Psaní

Tato aktivita nabízí skvělé mentální upuštění páry. Nemusíte se snažit psát zrovna jako Stephen King, pište prostě pro radost. Můžete si psát osobní deník, kterému se tzv. vypíšete ze svých starostí. Pište povídky nebo básně. Nebo prostě dávejte jen tak na papír libovolné nápady, které se vám celý den honí v hlavě. A pokud vás to bude hodně bavit, můžete se zapsat do kurzů kreativního psaní.
Psaní na papír

Malování

Asi neexistuje lepší terapeutická činnost, než je nanášení barvy na plátno. Začít malovat může každý a nikdy nevíte, jestli z vás náhodou nebude další Van Gogh nebo Boticcelli. Nechcete-li malovat doma sám, nebo byste se k tomu sami nedonutili, najděte si kroužek, do kterého můžete chodit. Instruktoři vám pomohou v začátkách a ostatní členové vám budou dodávat kuráž k další tvorbě.

About the Author

You may also like these