Zdravá domácnost

Zdravou domácnost by měli mít všichni. Pokud ji nemají, zadělávají si na velký zdravotní problém. Nejen že je to velmi nevzhledné, když máme špinavou a neudržovanou domácnost ale je to také velmi nebezpečné. Když máme doma bordel, nemůžeme si domů pozvat žádnou návštěvu, protože by se ji u nás asi moc nelíbilo, nic by u nás neochutnali a radši by co nejdříve odešli.
špinavá domácnost
Ze špíny můžeme také dostat nějakou nemoc, se kterou budeme mít pořádné problémy se vypořádat. Bakteriím totiž k jejich rozmnožování nejvíce vyhovuje špína, vlhko a místo kde nikdo nic neuklízí. Nejlepším řešením pro špínu je pravidelné udržování domácnosti. Někdo si určí jeden den v týdnu a při něm uklízí celý svůj dům nebo byt. Myslím si, že je to pro nás hodně otravné a příčí se nám to, protože když to neustále opakujeme, tak nás to po určité době přestane bavit. Pokud ale budeme uklízet každý den něco, nebudeme toho mít tolik a bude to pro nás mnohem lepší. Prostě, když něco děláme a při tom uděláme nepořádek, hned nepořádek uklidíme a nebudeme čekat na nějaký den, kdy budeme mít čas to uklidit. Nejenom že nás to poté stresuje, že musíme koukat na tu špínu, ale také nám to přidává práci, protože když to zaschne, je pro nás mnohem těžší to vydrhnout a vyčistit do původního lesku.
špinavá ruka
Je sice dost velký problém uklízet každý den, když přijdeme unavení domů z práce, ale alespoň základní údržbu musíme udržovat každý den. Pokud tuto péči zanedbáme, začne nám růst plíseň, začne nám vše smrdět a z našeho nejoblíbenějšího domova se stane noční můra plná špíny, bakterií a spousty nezdravých věcí.
Pokud budeme svůj domov pravidelně udržovat, nemusíme se bát, že bychom dostali nějakou nemoc, která by nás mohla i stát život. Klasické a úplně základní uklízení zvládneme každý den a domácnost nám za to velmi poděkuje, naše zdraví a rodina také.

About the Author

You may also like these