Pracovní deska z umělého kamene je tou nejlepší volbou

Plánujete novou kuchyňskou linku? Takovou, co něco vydrží a strávíte s ní ideálně celý zbytek života? V takovém případě si dobře zvolte materiál, ze kterého budou zhotoveny nejen skříňky, ale především pracovní deska. Právě pracovní deska na kuchyňskou linku je tou nejvíce namáhanou částí tohoto kusu nábytku, bez kterého už se v moderní době neobejde nikdo z nás.

pracovní deska

Jistě se nyní ptáte, který materiál je ten pravý? V tom případě je odpověď jednoznačná – jedná se o kámen. To je materiál, který toho mnoho vydrží a bude vám dobře sloužit klidně po zbytek vašeho života, ať už bude jakkoli dlouhý. A navíc, kámen je opravdu krásný na pohled, takže se stane ozdobou vaší kuchyně, ať už ji máte vybavenu v libovolném stylu. Vždy dobře zapadne a všechny vaše hosty okouzlí.

Navíc si můžete vybírat z řady atraktivních barev od bílé, přes béžovou, až po černou. A v nabídce je samozřejmě i šedá, která je momentálně velice oblíbená. Máte tak na výběr z mnoha odstínů šedé, do kterých se jistě zamilujete.
Nicméně pokud jde o kámen, tak si můžete zvolit buď ten přírodní, anebo kámen umělý. A je to možná k nevíře, ale v tomto ohledu je volba umělého kamene mnohem lepší.

mramor

Pravda je, že přírodní kámen vám jistě také skvěle poslouží a ve srovnání s levnými materiály, jako je třeba laminát, bude naprosto dokonalý. Ale ať už si zvolíte žulu nebo mramor, mějte na paměti, že tyto krásné horniny mají od přírody vrozené drobné nedokonalosti v podobě pórovité struktury, která se vyznačuje nasákavostí a přejímáním cizích pachů. Navíc jsou citlivé k prudkým změnám teploty, a třeba i na působení agresivních kyselin jako jsou ocet či citrónová šťáva. Pokud tedy nechcete, aby stopy po jejich použití byly na kuchyňské pracovní desce patrné, tak si zvolte kámen umělý, a rozhodně toho nebudete litovat, protože ten podobnými neduhy netrpí.

About the Author

You may also like these