Proč je důležitá úprava pH v bazénu

Bazén není jen radostné koupání, nýbrž také starost. Starost o to, aby voda vydržela v patřičné kvalitě, nejlépe po celou sezónu. To je však velmi těžké dodržet, zvláště když nechceme zbytečně používat drahou, zdraví škodlivou chemii. Proto často používáme různé testy, které nám řeknou, zda je potřeba zasáhnout.

Jeden z nich měří i hodnotu pH. Ta určuje, zda je daná voda v pořádku, nebo zda je kyselá nebo zásaditá. Zde většina lidí zpozorní. Víme totiž, že kyseliny nejsou zrovna přínosné pro zdraví, a to samé platí i o zásadách. Proto, pokud k něčemu takovému dojde, je na místě situaci ihned řešit.

děti hrající si v bazénu

Proč je to ale tak nebezpečné? Hned z několika důvodů. Tím prvním je samozřejmě hrozba poleptání, i když je nutné říci, že kromě skutečně extrémních případů se nejedná o nich nebezpečného. Stejně to však naše sliznice pocítí a my to odneseme minimálně silně štiplavým pocitem. To platí jak pro případ, kdy je pH na straně kyseliny, tak i zásady.

To ale není vše. Kyselé či zásadité prostředí je prakticky ideální pro rozvoj nejrůznějších mikroorganismů. Ty se mohou následně velmi snadno a velmi rychle rozmnožit, a než se stačíme nadechnout, bude mít voda poněkud zelený odstín.

venkovní bazén u moře

Že není vhodné se v tom koupat asi netřeba dodávat. A platí to nejen pro alergiky, děti či osoby s kožním onemocněním, jako například ekzémy. Nejen ti by na to mohli doplatit závažnými zdravotními následky. Je tedy jasné, že v takovýchto případech je úprava pH v bazénu Chlorito.cz jen namístě. Naštěstí je poměrně jednoduchá – stačí koupit příslušný přípravek, nasypat v daném dávkování a pak už jen čekat. Pokud přípravek dobře promícháme, výsledek se dostaví poměrně brzo. To samozřejmě znamená, že bude možné koupat se až do chvíle, kdy se počasí příliš ochladí. V takové chvíli však stejně sezóna již končí a je potřeba připravit bazén na zimu. Avšak to je samostatná kapitola sama pro sebe.

About the Author

You may also like these