Vlastní bazén, skvělá volba pro relax

Je to radost, ale i trochu starost, která se týká čistoty bazénu a čistoty vody. Všechnu vaši starostlivost vynahradí to, že si užíváte pohodu u vody se svou rodinou nebo s přáteli v soukromí. A to je dnes dost vzácné.

Je prostě báječné mít u bazénu vše pro vaše pohodlí. Ať jsou to sedačky a lehátka na opalování, možnost občerstvení podle své chuti….

Bazény se prodávají v různých variantách. Můžete mít bazén zapuštěný v zemi, nadzemní, krytý nebo otevřený. Je to záležitost nejenom o představivosti každé rodiny nebo jedince.

Je to též o finančních možnostech, protože mít bazén něco stojí.

Aby koupání ve vlastním bazénu bylo skutečně pohodové a neohrožovalo vaše zdraví, je nutné podle potřeby se o čistotu vody dobře starat. Nelitujte ani času, ani finančních prostředků, které vynaložíte na ošetření vody, tak samotného bazénu a jeho okolí.

Máme pro vás pár osvědčených rad, jak se o čistotu vody a bazénu starat bez vysokých finančních nákladů.

bazénový kartáč

Firma CHLORITO nabízí na svých webových stránkách kompletní sortiment, ze kterého si můžete vybrat přesně to, co potřebujete k údržbě vašeho bazénu. Například bazénová chemie bez chlóru pomáhá udržovat správnou kvalitu vody a přitom není moc agresivní. Je vhodná tam, kde se koupají ji malé děti. Každý bazén se čas od času znečistí a je potřeba ho důkladně vyčistit. Ten nejlepší čas na vyčištění bazénu je ten, když je vypuštěný. K tomu poslouží i široká škála bazénových kartáčů https://www.chlorito.cz/kartace nebo bazénových vysavačů a různých houbiček, které jsou vyrobeny tak, abyste si svůj bazén dokázali dokonale vyčistit od mastnoty a hrubé nečistoty.

vysavač do bazénu

Zakrytí bazénu plachtou je velmi dobrá volba v době větrného nebo deštivé počasí. A se síťkou můžete kdykoliv vylovit z vody například listy ze stromu nebo menší nečistoty.

Když už je na podzim takové počasí, které už nevyužijete ke koupání, tak bazén zazimujte. Dobře ho po vypuštění vody vyčistěte. Nejenom bazénovým kartáčem, ale i doporučenými dezinfekčními prostředky. Nakonec ho zakryjte tak, aby se přes zimu do něj nedostali žádné nečistoty.

About the Author

You may also like these